Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Zobacz, gdzie kupić deskę panelową.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste i każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]