Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Skieruj się tutaj jeżeli potrzebujesz zlecić uszczelnienie okien.

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]