Więcej o utylizacji starych mebli Kraków.
Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których z różnych względów nie potrafimy wyrzucić. Zwykle chowamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, by nie zajmowały przestrzeni domu. Szkopuł jednakże w tym, że po pewnym czasie również te schowki robią się na tyle zapchane, iż normalne korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z poddasza, mieszkania i piwnicy.
Odbiór starych mebli – gdzie je przekazać?
Śmieci takie jak części ram okien, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, stare meble czy sprzęt RTV i AGD nie powinny trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego mieszkania.
Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie surowca
Stare meble, o ile będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich wedle surowca, z jakiego zostały wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, opiera się z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do produkcji kolejnych biurek, stołów oraz regałów.
Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]