Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Jeśli chcesz zamówić uszczelnianie okien Warszawa, kliknij w to miejsce.

Odczuwasz chłód wiejący od okna czy też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych mieszkaniach, niemniej jednak i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien stosownymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest bardzo istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, lecz również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także zrealizować zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu lub też odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, aby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]