Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Sprawdź informacje o 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana głównie do inżynierów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, oraz DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, detali, bardzo cienkich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek kosztów do jakości, jak również możliwość korzystania z filamentów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]