Sala na przyjęcie weselne – jak wybrać tę najlepszą?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą sali weselnej pod Krakowem? Nie wahaj się! Zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Ceremonia ślubna i odbywające się po nim uroczystości weselne to wydarzenie, o którym rodzina nowożeńców i sproszeni goście będę pamiętać przez kilka kolejnych miesięcy, a nieraz wręcz lat. Jeśli młoda para zechce urządzać przyjęcie dla dużej ilości gości, pierwszym wyzwaniem, któremu będzie musiała stawić czoło, jest wybór odpowiedniej sali weselnej, w której goście spędzą ten niezwykły wieczór w komfortowych warunkach.

Sala ślubna – liczy się jej pojemność i dystans od kościoła

Wybierając salę na wesele nowożeńcy powinna wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Na początek musi znać liczbę uczestników zabawy, aby być pewnym, iż w zarezerwowanej sali weselnej bez przeszkód znajdzie się tyle przestrzeni dla wszystkich. Goście powinni mieć własne miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest także, by mieli gdzie tańczyć. Poza tym nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to w jakim dystansie od kościoła położony jest dom weselny i czy droga do niego nie będzie utrudniona. Jeśli na wesele zaproszeni są bliscy i przyjaciele mieszkający w innej miejscowości, powinno się poszukiwać lokalu na wesele, w pobliżu którego znajduje się duża baza noclegowa. Trzecią kwestią jest sama organizacja wesela, czyli przystrojenie sali, wybranie menu i załatwienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej. Takie obowiązki mogą przerosnąć możliwości pary młodej, więc warto wybrać ofertę domów weselnych, które świadczą wsparcie w zakresie całościowej organizacji zabawy weselnej.

A może wesele w pałacu?

Młode pary z małopolski, w szczególności z okolic Krakowa, mogą wyprawić przyjęcie weselne w niesłychanie malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego wnętrzach wesela urządzane są od dziesięcioleci, a każde z nich zyskuje olśniewającą oprawę. Pałac dysponuje czterema salami gotowymi podjąć ponad stu gości. Przyjęcie można wyprawić również w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas brać udział w nim zdoła bez problemu około 350 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego w Balicach jest to, iż umiejscowiony jest zaledwie 12 km od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę noclegów. Dojazd gości z kościoła do sali weselnej nie trwa więc dłużej niż mniej więcej pół godziny.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]