Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Dowiedz się więcej o sali na komunie w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, jako że to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna biesiada rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż wszyscy goście skoncentrowani są tylko na nim. Wobec tego rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Urządzać przyjęcie w domu czy wynająć salę na komunię?

Jeszcze przed fazą wysyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą gości w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wtedy, gdy planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet do stu gości, wobec tego na ogół organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli pragniemy zabukować najodpowiedniejszą salę, trzeba wziąć się za poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ogłoszony termin przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może być również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, w związku z tym zalecamy wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, by dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi więc oferować prześliczne, zadbane pomieszczenia. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, polecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, np. zabawki militarne bądź quada.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]