Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe Katowice - pomoc na wyciągniecie ręki.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy specjalistom od księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy ekspertom od rachunkowości, zyskamy pewność, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto także napomknąć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że dużo kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi często oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]