Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://tinyurl.com/y3ojy4qd.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzony potomek, dlatego też troszczą się o to, aby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na imprezę zaprasza się liczną grupę bliskich oraz przyjaciół. Niżej przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrzcin

Wiele lat temu chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu pociechy, często nawet tego samego dnia, z uwagi na wysoką śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przekształciły się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, stąd też są urządzane zwykle parę miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dokładne przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Umawiając z parafią dzień sakramentu należy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą podróżować do nas z odległych miast. W przesłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest wymagane do ustalenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się też zawiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście najczęściej kupują zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne podarki, jak choćby fotelik samochodowy, wózek dla dziecka lub zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny organizowano zwykle w domu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli gośćmi odświętnego poczęstunku. Dzisiaj obiad dla znacznej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców jest już normą. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują ozdobione wnętrza, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru obiadu oraz który zagwarantuje kompetentną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament ma się odbyć w okresie letnim, polecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą szaleć na dworze, a rodzina lub fotograf wykona przepiękne zdjęcia. kluczowy jest również taki wybór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, podobnie jak transport gości do domu czy wynajętego noclegu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]