Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde schorzenia jamy ustnej można wyeliminować tradycyjnymi technikami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie uszkodzonych dziąseł, dużych ubytków zębów, konieczności wstawienia implantów lub mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju narośli bądź nowotworów. Które metody bywają jednak wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub wśród znajomych.