Złoto inwestycyjne i jego definicja

Sprzedaż złota inwestycyjnego - zobacz aktualną ofertę.

Dużo martwimy się o emeryturę i o zabezpieczenie się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd na ogół zabiegamy o to, aby systematycznie odkładać niewykorzystane pieniądze na lokacie lub po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednakże ten sposób jest mało rentowny – stała inflacja i małe oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie zapewniają profitu, a w zasadzie to z biegiem lat ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje zatem to, że wzrasta popyt na odmienne metody inwestycji, w tym również zakup złota lokacyjnego.

Jak polskie ustawy definiują jako złoto lokacyjne?

Inwestowanie w kruszce opiera się na nabyciu ich wtedy, kiedy ich cena rynkowa jest niewysoka i ich odsprzedaży, jeśli ta wartość podniesie się. Ale trzeba zaznaczyć, że nie każdy złoty wyrób jest traktowany jako kruszec inwestycyjny, w związku z tym przykładowo nabywanie biżuterii nie można nazwać inwestycją w złocie. To, co należy nazywać złotem inwestycyjnym jest wyraźnie określone przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to głównie kruszec o próbie 0.995 lub wyższej w płytkach lub sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą sprostać innym przesłankom, by być nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane nie wcześniej niż w 1800 r. i co kluczowe – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monety lokacyjne to nie numizmaty, toteż nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Prawo podaje jeszcze jedną formę złota lokacyjnego, a mianowicie złoto pod postacią papierów wartościowych.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co kupisz u krajowych dystrybutorów?

W sklepach krajowych sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można złote sztabki, jak i popularne monety bulionowe z np. Kanady czy Wielkiej Brytanii. Zakupy można dokonywać także przez internet i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą online bogatą ofertę sprzedaży złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji. Dostępne jest także złoto w „combibarach” pozwalających na odłamanie, a później odsprzedanie pojedynczych sztabek złota.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]