Kredyt konsolidacyjny sposobem na długi

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, mieszkaniowy oraz ratalny. Na skutek konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.