Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w ekspresowo przeobrażającym się świecie, klienci chcą wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze bieżący kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, z reguły z poprzedniego dnia. Następnym i nadzwyczaj istotnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy wskazany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie wolność w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób lubiących komfort, a także ogromną swobodę w zarządzaniu swoim kapitałem. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej oraz osoby pracujące bądź uczące się za granicą. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.