Co warto wiedzieć o mass collect?

Potrzebujesz więcej informacji o tym, czym jest mass collect? Skieruj się na flobo.io.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie eliminacją ewentualnych błędów, które mogą mieć miejsce w czasie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających mniej niż 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (mają ją m.in. niektóre banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada rozważyć jej wykorzystanie w firmie, także takiej, która co miesiąc wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]