Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Zamów czyszczenie WordPress.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym CMS-em, że liczbę witryn i sklepów tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tym momencie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny malware, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Teksty na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej wiedzy? Witryna wysyła niechcianą pocztę? Na witrynie pojawiły się odnośniki do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem kilka z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest natychmiastowe działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów powinno się zlecić profesjonalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć również wymagane czynności w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest szczególnie ważne, bowiem odwrócenie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taki przypadek nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]