Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Więcej szczegółów o najpiękniejszymi miejscami w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o planowanych eventach sportowych czy kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie oraz hotele, motele i kempingi zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Prócz tego dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy piękno lokalnego folkloru.

Portal o ciekawych miejscach w Małopolsce dba także o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne ciekawe miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego