Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna uzyskasz więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że ciężko odnaleźć się w gąszczu informacji o ciekawych zabytkach i bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko odnajdą kempingi, motele i hotele, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Przydatne rozmówki i spis ambasad – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim, francuskim. Szczególnie pomocny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego