Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze niepowtarzalne krajobrazy, sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza solidną preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – stosowanie środków odpędzających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]