Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Skieruj się tu po więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Niewątpliwie są one porywające, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć powtórnie emocje płynące z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, jeśli można zachwycać się zdumiewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – masyw górski wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą liczbą stromych turni, baszt skalnych i poszarpanych grani, które w czasie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, że ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują bardzo spadziste stoki, wiele urwisk i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też mnóstwo bezpiecznych szlaków, z którymi poradzi sobie większość turystów mających już doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia zachwyci wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji oraz metod poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów bardzo trudna, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno zapamięta ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Tre Cime i Tofany.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]