Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Himalaje? Nie zwlekaj! Skieruj się na ten link.

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa również sama organizacja podróży – kupno biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]