Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Szukasz dobrej oferty wypraw? Nie czekaj! Wejdź tu.

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne kierunki

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]