Żel i mydło antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Zamów mydło antybakteryjne.

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym cm2 skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie i pasożyty, które powodują poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz jajek, ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]