Zastosowanie blachy trapezowej

Blachy trapezowe dachowe tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe dachowe – niedrogie a przy tym wytrzymałe pokrycie

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony również ze względu na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być zamontowana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także używana wszędzie tam, gdzie z najrozmaitszych powodów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie także wspaniale prezentować się jako wykończenie składnic, wiat lub budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową warto zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę barw blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08