Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Chcesz kupić czapsy skórzane? Kliknij tutaj.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]