Świeczniki solne – aspekty zdrowotne ich wykorzystania

Zobacz, gdzie zamówić świecznik solny.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jednak czy wiesz, iż podobne właściwości posiadają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i odcieniach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól cechuje się różowym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, inaczej ma indywidualny charakter.

W jaki sposób działa świecznik solny?

Świeczniki solne tworzą ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, drobnoustroje czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne oraz ich właściwości lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta lub gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]