Sportowa odzież nie tylko na treningi – koszulki polo

Jeśli szukasz koszulek polo, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl.

Koszulki polo z początku kojarzone wyłącznie ze sportem, dzisiaj noszone są nie tylko przez zawodników, lecz są także odzieżą lifestylową, zakładaną wtedy, kiedy potrzebujemy poczuć się swobodnie. To, jak wygląda historia tego rodzaju koszulek, przybliżamy w tym artykule.

Koszulka polo – pionierski fason koszulki sportowej

Fason koszulki polo od razu rozpozna każdy z nas. To rodzaj koszuli z kołnierzem oraz rękawkami do połowy ramienia, który wyróżnia się tym, że na wysokości torsu posiada rozcięcie zapinane na 2 albo 3 guziki. Na przekór swojej nazwie, to co dziś zwiemy koszulką polo, powstało 100 lat temu jako odzież zaprojektowana dla tenisistów, chociaż istotnie koszulki o analogicznym fasonie nosili sportowcy uprawiający polo już kilkadziesiąt lat wcześniej. Ten pionierski krój koszulki sportowej był właściwie rewolucyjny, bo miał kilka zalet rozwiązujących problemy, z którymi mierzyli się profesjonalni tenisiści, od których wymagano gry w długim rękawie oraz pod krawatem. Przejęty od sportów jeździeckich fason bardziej komfortowej koszuli posiadał więc króciutkie rękawy, które nie zasłaniały dłoni, jak również sztywny i wyższy kołnierz, który można było postawić tak, żeby ochraniał szyję przed poparzeniami słonecznymi.

Koszulka polo to nie tylko ubiór dla zawodników

Koszulki polo błyskawicznie przyjęły się wśród doświadczonych zawodników, sukcesywnie trafiając do innych sportów. Dziś poza kortem tenisowym są zwykle noszone na polach golfowych, ale też chętnie ubierają je między innymi zawodnicy łucznictwa. Jednak prostota ich fasonu doprowadziła do tego, że nagle wyszły one poza domenę sportu i stały się częścią naszej powszedniej odzieży. Zaczynając od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku jednokolorowe koszulki polo zaczęli ubierać do marynarki biznesmeni w nieformalnych sytuacjach, z kolei dziś mało kto jest zdziwiony takim ubiorem choćby i na oficjalnym spotkaniu. Oprócz tego, bardziej fantazyjne koszulki polo w prążki albo inne wzory spopularyzowali także muzycy, przede wszystkim raperzy.

Warto uwydatnić, iż koszulka koszulce nie równa. Te przeznaczone do aktywności sportowej powinny być uszyte z mocnej, najwyższej jakości tkaniny gwarantującej efektywne odprowadzanie wilgoci, z kolei te do noszenia na co dzień najczęściej szyte są z bawełny.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]