Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Dowiedz się więcej o soku z kapusty na superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły do naszego menu. Do kapusty i buraków dołączają również nowe, do tej pory mniej znane owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć też o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy czy rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Głównie te ostatnie są godne zainteresowania – pozwalają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy niezastąpione dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę substancji oddziałujących korzystnie na nasze zdrowie. Najistotniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za proces fermentacji. Sok z kapusty, buraków czy pozostałych kwaszonek to również świetne źródło witamin. Godne uwagi jest w szczególności wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na obecność witaminy E i K, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego powinno się go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie wpływa na naszą odporność oraz pracę jelit. Dodatkowo nagromadzenie witamin usprawnia działalność układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak np. niestrawność lub wrzody żołądka. Wzmagają one również apetyt i stanowią tarcze ochronną w czasie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]