Odzież na motor – co jest niezbędne każdemu motocykliście?

Znajdź ubrania na motor.

Od zarania motoryzacji wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie należy do bezpiecznych aktywności. W czasie potencjalnego kolizji prowadzącego motocykl nie ochraniają pasy i w pełni przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. Skutkiem tego tak ważne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motocykl nie tylko zmniejsza ewentualne obrażenia kierowcy, ale również ochrania go przed deszczem, promieniami słonecznymi oraz wiatrem, co zwiększa wygodę jazdy.

Najważniejsze ubranie na motocykl – co przede wszystkim warto mieć?

Kupując odzież na motocykl najpierw powinno się wyposażyć się w kask, ponieważ zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy jedziemy wolno na skuterze, czy gnamy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to też główny element zabezpieczenia motocyklisty, ochraniający głowę przed ranami, które mogą mieć poważne skutki dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do protekcji innych części ciała w trakcie jazdy mamy multum opcji. Pasjonat motorów może skomponować swój strój dobierając stosowną kurtkę i spodnie zaprojektowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub postawić na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w sprzedaży znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Niewątpliwie, skóra jest nadzwyczaj wytrzymałym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, iż ubrania na motocykl sporządzone z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w nich tkaniny o wysokiej odporności na otarcia oraz wysoką temperaturę. Te części okrycia kierowcy są wyposażone przydatne wzmocnienia ochraniające łokcie, barki i kolana, które w trakcie upadku są najbardziej narażone na otarcia.

Rękawice, plecaki i pozostałe akcesoria

Następnymi istotnymi częściami odzieży na motocykl są buty i rękawice. Rękawice w razie wypadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, gdyż to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed głowę i klatkę piersiową, przez co narażamy je na złamania oraz bolesne otarcia skóry. Dobrze wobec tego zaopatrzyć się rękawice ze wzmocnionymi modułami chroniącymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kostki. Stosowne buty na motor poza tym, iż ochraniają delikatne kości stopy, dają również lepszą przyczepność, a w związku z tym lepszą kontrolę nad masywną maszyną.

W jakie jeszcze dodatki do ubrań na motor warto się zaopatrzyć? To naturalnie plecaki, kominiarki, gogle jeśli korzystamy z kasku crossowego, a także kolejne zbroje, slidery lub ochraniacze.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]