Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

Chcesz zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza mycie posadzek. W czasie czyszczenia wielkich powierzchni radzimy używać zestawu wiadra z mopem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]