Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Shuttersy w sypialni. Sprawdź przykłady wykorzystania.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli shuttersy, kojarzą się zwykle z domami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wnikającego do pomieszczenia

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego też należy zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, lub jego lekkie ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezwykle proste czyszczenie

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – dzięki nim można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu niż w plisach firan, a ich konserwacja jest niezmiernie prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]