Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także rozebrane elementy okien i drzwi – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

Do przewożenia ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]