Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Chcesz zamówić kapsułki kompatybilne z Nespresso? Kliknij tutaj.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Roma, Firenze oraz Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy palonego drewna. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Lungo czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Carmel, Hazelnut i Chocolate.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają przeważnie 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]