Funkcje drewnianych listw podłogowych

Jeśli chcesz kupić listwę podłogową, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]