Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Chcesz zamówić profesjonalne drukarki 3D? Sprawdź cadxpert.pl.

W ofercie CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Oszacowano, że wykorzystując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można nieomal o 90% zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w autorskiej, prekursorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi typ technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się nieskomplikowaną obsługą i ergonomiczną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można błyskawicznie uzyskać tożsame prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w rozlicznych branżach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest solidny i dokładny, a w trakcie procesu wydruku nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie występują odkształcenia.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]