Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Urządzając wnętrza, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, to znaczy firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w polskim budownictwie

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także PCV. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzają się też na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się jeszcze okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne przyjrzała się im na ekranie telewizora bądź w kinie, ponieważ tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Dekoracyjne okiennice typu shutters – regulacja ustawienia lameli bez stosowania żyłek

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: w upalne miesiące hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle przeszkód, by zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader szykowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości posesji. Wypada dodatkowo uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez użycia sznurów, co właściciele psotliwych zwierząt oraz rodzice dzieci, które zagmatwać sterczące sznurki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]