Balustrady balkonowe i tarasowe

Chcesz kupić balustrady drewniane? Wejdź na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Gdy nabywamy mieszkanie przeważnie nie mamy nic do powiedzenia w kwestii stylistyki naszego balkonu, ponieważ wysokość i wygląd barierek narzucony jest przez dewelopera. Jednak jeśli stawiamy własny dom mamy sposobność osobiście zadecydować o tym, jak ostatecznie będzie prezentować się nasz taras bądź balkon.

Balustrady balkonowe muszą spełniać wszelkie warunki odnośnie bezpieczeństwa ich użytkowania

O tym jaka balustrada na balkon najlepiej sprawdzi się w nowo projektowanym obiekcie decyduje parę czynników. To przede wszystkim konstrukcja balkonu – inne barierki sprawdzą się na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, inna balustrada zda egzamin na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inna z kolei na nadzwyczaj popularnych w ostatnich latach balkonach owalnych. Rozsądnie jest wyjawić swoje propozycje architektowi, który opracowuje projekt budowlany obiektu i razem z nim ustalić końcowy wygląd balkonu. Architekt niewątpliwie zadba o to, żeby projekt spełniał wszystkie wytyczne odnośnie bezpieczeństwa użytkowania, m.in określi optymalną wysokość poręczy oraz odstępy między tralkami, a później znajdzie rozwiązania stylistyczne współgrające z charakterem obiektu.

balkonowe balustrady z drewna – idealne dla domków na działce i letniskowych

Architekci mogą do swoich projektów wybrać kilka rodzajów balustrad balkonowych wyprodukowanych z różnych surowców: z drewna, z cegieł, ze stali, a także szkła. Dzisiaj zwykle korzysta się z balustrad wykonanych z czarnej stali, które najlepiej pasują do prostych form królujących we współczesnym budownictwie. Modnym trendem jest użycie do wypełnienia przęseł balkonowych nie metalowych tralek, a siatki bądź mlecznych i przejrzystych tafli szkła. Metalowe balustrady jednakże ciężko dopasować do góralskiego budownictwa tradycyjnego, gdzie niezbędne są balkonowe balustrady z drewna, aby stylistyka domu zachowała balans. Drewniane balustrady sprawdzą się także rewelacyjnie na tarasie domku na działce czy domku letniskowego. Poręcze i tralki z drewna zabezpieczone dobrymi preparatami osłaniającymi przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych są w stanie zachować się w bardzo dobrym stanie przez wiele lat.
Miejmy na względzie to, że przy wyborze balustrady na balkon, nieważne czy metalowej czy z drewna, należy kierować się wyłącznie jakością, a nie jej kosztem. Podstawowym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a na tym nie można oszczędzać.

Dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]