Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Jeśli potrzebujesz bagażnika bazowego, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem ma opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]