Więcej szczegółów o urządzeniu do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.
Urządzenie do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu
W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują aparaty do presoterapii odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory rękaw uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest dużo wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.
Domowy sprzęt do masażu limfatycznego
Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca bądź stany zapalne, które należy uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]