Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Zamów antenę naziemną.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, cechują się również wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Należy pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]