Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Gromadzenie banknotów oraz monet to nie tylko radość z poszukiwania i zakupu nowych egzemplarzy, ale również uczucie spełnienia z ich podziwiania i indeksowania. Pozyskane numizmaty powinny więc znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach lub klaserach, za sprawą których wygodnie będzie można je oglądać, a przy tym uchowa się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Klasery na monety – plusy odczepiania i dopinania poszczególnych stron

numizmatów mają bogaty wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Głównie z tej przyczyny, iż pozwalają na segregację numizmatów jednego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, iż część albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba kupować je oddzielnie dobierając je do typu gromadzonych numizmatów bądź banknotów. Dowolność wypinania oraz wpinania kart jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów podług własnego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje ryzyko rozerwania banknotów czy zarysowania monet. Co więcej, mając nieduży zbiór, w jednym albumie można pomieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami rodzinnymi bądź książek, przez co łatwo skryć je w biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego złodziejaszka.

Numizmaty w holderach także schowasz w klaserach na monety

Specjaliści rekomendują, żeby w kartach klaserów wykonanych z plastiku przechowywać popularniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, gdyż nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom kompletnej osłony przed działaniem powietrza oraz wilgoci. Kosztowne numizmaty w stanie menniczym lub te wybite z metali szlachetnych warto wpierw zabezpieczyć poprzez zamknięcie w plastikowym kapslu. Kapsel można później trzymać w albumie, bowiem szereg producentów oferuje strony do klaserów, w które bez problemu można wsunąć monety w tekturowych holderach czy też w kapslach.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]