Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Trasy rowerowe w Małopolsce. Więcej szczegółów na narowery.visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, kultowe oraz nowe, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, jednak niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny pejzaż – przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie laików, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.