Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Tu poznasz aktualną ofertę wycieczki w Alpy.

Pasjonaci gór, którzy znają już z każdej strony każdą trasę w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne europejskie góry. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru oraz Les Droites. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest dużo interesujących propozycji adresowanych do pasjonatów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już umiejętność jazdy na nartach i utrzymują dobrą kondycję fizyczną, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi przede wszystkim zdobycie wiedzy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w niedużych, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się oszałamiającym przeżyciem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]