Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Na tej stronie poznasz aktualną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień wolny chcą zrobić coś nadzwyczajnego, czego wcześniej nie doświadczyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne sporządzają atrakcyjne oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć przeróżne regiony Polski i świata z całkowicie nowej perspektywy. Program takich wyjazdów jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na ganku wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących wrażeń to też pierwszorzędna szansa, by nabyć przydatne umiejętności, bo niejednokrotnie łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania zasad przetrwania w określonym terenie. Podczas wyprawy w góry można m.in. nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo podczas lawiny. Trzeba też napomknąć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko polskie góry – na aktywnych wycieczkach zobaczysz odległe regiony

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty w różnych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, sycylijskie parki narodowe i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu poradzą sobie także w czasie wycieczki w Himalaje lub do Namibii.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]