Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Jeśli jesteś zainteresowany malarstwem cyfrowym, koniecznie skieruj się tu.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do kreowania postaci czy świata przedstawionego stosują głównie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Zasadniczo uczenie się digital paintingu toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne triki stosowania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]