Skład książek

Skład książek - dalsze informacje o tej usłudze.

Przed laty odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak nadal potrzeba do tego ogromnej precyzji, znajomości najróżniejszych reguł, a także szerokich umiejętności. Na czym konkretnie polega? Komu zlecić podobne prace?

Skład książek, a oprogramowanie

Na rynku znajdziemy mnóstwo aplikacji pozwalających na fachowy skład książek oraz broszur. Szczególną popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, którego stosuje większość fachowców DTP. Nieco mniej chętnie używany okazuje się natomiast QuarkXPress. Oba programy to rozwiązania płatne, ale stworzona została również darmowa opcja – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek musi sprawić, że treść stanie się możliwie czytelna – nieodpowiednio sformatowany materiał szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go w całości. Istotne okazują się także aspekty wizualne – publikacja musi dobrze wyglądać. Duże znaczenie ma poza tym to, w jaki sposób tekst współgra z pozostałą zawartością strony – obrazami czy dekoracjami.

Kto potrzebuje składu książek

Po podobne usługi często sięgają redakcje prasy lub książek – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają swoich DTP-owców. Popularność składu książek rośnie również z uwagi na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym rozwiązaniem okaże się powierzenie tego agencji marketingowej – takie firmy korzystają ze sprawdzonych aplikacji, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że końcowy efekt całkowicie nas zadowoli.

Dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]