Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Warsztaty kulinarne dla dzieci - zobacz pełną ofertę.

Dzieci uwielbiają pomagać w gotowaniu – wybierać i podawać składniki bądź przystrajać wypieki. Chcesz rozwinąć zapał kulinarny Twojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się niezależności i co najistotniejsze – nabywają pożyteczne umiejętności. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, dobieranie i mieszanie składników i nauka smacznych przepisów – całość powoduje, że dzieci z zapałem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z zasadami, jakie panują w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą także uczestniczyć rodzice, jest to zatem świetna sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów uczestnicy szykują deser oraz danie główne. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia udekorowanej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, czy też ugotować pyszny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu dzieci przygotowują także wyśmienitą deser – mus z polewą owocową i kruchym ciastem. Lekcja poprzez zabawę to znakomita metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ukochanych potraw daje dzieciakom mnóstwo szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w przyrządzaniu znakomitej pizzy bądź przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i wspaniałe podejście do maluchów.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]