Zwięźle o karboksyterapii – zastosowanie i efekty zabiegów

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia skuteczną walkę z przejawami starzenia i widocznie polepsza wygląd skóry. Jakie są wskazania do jego przeprowadzenia? Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia poprawia elastyczność skóry i łagodzi zmiany łuszczycowe

Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o rozległym spektrum zastosowania – pomaga zmniejszać zmarszczki, wzmacnia napięcie skóry twarzy, dekoltu oraz szyi i efektywnie poprawia sprężystość skóry. Jest stosowana też do innych celów – zmniejsza widoczność tzw. „skórki pomarańczowej” i rozstępów, redukuje nadwyżkę tkanki tłuszczowej, a nawet usuwa teleangiektazje, to znaczy rozszerzone naczynka krwionośne. Znana jest także z przeciwdziałania łysieniu oraz łagodzenia zmian łuszczycowych. Podstawą jej działania jest dwutlenek węgla wprowadzany w tkanki podskórne, co skutkuje odżywieniem tkanek, pozbyciem się toksyn oraz zmniejszeniem obrzęków. Poza tym karboksyterapia usprawnia krążenie krwi, pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, jak również inicjuje proces budowania naczynek krwionośnych. Zabieg p także włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność skóry.

Popularne zabiegi z użyciem karboksyterapii

Jakie są rodzaje karboksyterapii? Sporym zainteresowaniem szczyci się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na zmniejszenie „worków” i cieni. Skóra pod oczami jest niezmiernie cienka i to zwykle na niej uwidaczniają się pierwsze znamiona starzenia. Zabieg karboksyterapii przywraca cerze witalność, a twarzy młody wygląd. Niezwykle modna jest także karboksyterapia na włosy, która jest skuteczna w walce z łysieniem. CO2 podany pod skórę głowy wzmacnia słabe cebulki włosów, zapobiegając niepożądanej ich utracie i stymulując ich wzrost.