Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Po więcej szczegółów o laserowej korekcji wzroku Kraków skieruj się tutaj.

Wygoda w codziennych sytuacjach, praca w różnorodnych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to jedynie kilka z powodów, które nakłaniają ludzi do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie wciąż wzrasta, na co wpływ ma zapewne doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz niezmiernie nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, ponieważ stanowią czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekcja wzroku czyli kształtowanie rogówki

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć doskonałe rezultaty. Redukując jej obwód i podnosząc środek, można z kolei usunąć problem dalekowzroczności. Aktualnie bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego podczas procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego kształtowania, a jednocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia multum czynników. Najważniejsze to z całą pewnością precyzja, mała inwazyjność, efektywność oraz minimalne zagrożenie komplikacji. Trzeba wspomnieć też o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, iż w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, karmienie piersią oraz ciążę, schorzenia oczu takie jak zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]