Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

Korekcja wad wzroku Kraków - uzupełnij swoją wiedzę!

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się problematycznych i często niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie nadwzroczności, presbiopii, jaskry, jak również wielu rzadszych schorzeń. Ogromnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent prędko powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować właściwą metodę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, dlatego mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem użytecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy i innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi przypadkami, jak np. ciałami obcymi w gałce ocznej czy usuwaniem kaszaków.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]