Wynajem szalunków – dobre strony

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem również plastiku. Pozostałymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie wszystkie ekipy budowlane mają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o komforcie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne koszty.

O czym wiedzieć przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też obsługa klienta – w przypadku, gdy zbliża się termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy sądzą wcześniejsi klienci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]